2008/​965

Ubekendt design

Et par trebenede barstole med stel af sortlakeret metal, sæde med bambus. H. 77. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel med afskalninger i lak samt rust. Falmet bambus.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag