2008/965
Ubekendt design
Et par trebenede barstole med stel af sortlakeret metal, sæde med bambus. H. 77. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel med afskalninger i lak samt rust. Falmet bambus.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag