Claudio Verna (f. Guardiagrele, Chieti 1937)
“Pittura (N. Cat. 438)”, 1976. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 140×140. Uindrammet.
Proveniens: Galerie Arnesen, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020