1627/943
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Et sæt på fire væglamper af syreskåret messing. Samt ekstra skærm uden montering. Udført og delvist mærket hos Holm Sørensen & Co. H. 18–21,5. (5)
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 5. juli 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||