724/​905

Rolex herrearmbåndsur af guld og stål, skive med diamanter, sekund- og datoviser, mrk. Rolex Oyster Perpetual Datejust, uoriginal krans med brillanter, Jubileelænke. Etui medfølger.

Glas med lille kantafslag og enkelte ridser. Bagkapsel med tæring (ej vandtæt). Alders- og brugsslitage. Uret går men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 14. juni 2007

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK
(Autobud) 21.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK
(Autobud) 19.500 DKK
19.000 DKK
15.000 DKK