1434/194
Fransk kommode af sortmalet træ, dekoreret med kineserier i guld, plade af marmor. Rokoko form, 20. årh.s første halvdel. H. 82. B. 81. D. 42.
Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud