2138/134
Bombéformet Louis XV kommode af rosentræ, buet front med to skuffer, dekoreret med greb og beslag af bronze, plade af broget marmor. Louis XV stil. Ca. 1900. H. 87. B. 108. D. 52.
Nøgle medfølger ikke. Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Finérskader. Mindre revner i finéren.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag