Astrid Holm (f. København 1876, d. sst. 1937)
Opstilling med blomster og sparegris. Usign. Olie på lærred. 73×60. Uindrammet.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejers tipoldefar og siden nedarvet i familien.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 30. november 2021