2413/811
Ubekendt design
Et par justérbare bordlamper af messing. Trykknapafbryder på fod. Udført hos Gebrüder Cosack, GECOS. 1930–1940'erne. H. 40. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre buler. Nye ledninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag