2439/283
Ashanti vedhæng af patineret bronze i form af maske samt to figurer af bronze i form af tre personer i en båd og en ophøjet person omgivet af undersåtter. Ghana. 20. årh. Vedhæng L. 9. Figurer H. 6,5 og 9. (3)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag