Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. 1995)
“En Avant”. Sign. Néjad, Paris 61; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 73×60.
Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020