2415/​306

Stort standur i søjleformet kasse af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh.s slutning. H. 220. B. 59.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul, Optræksnøgle og To lodder medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag