2140/352
Fire bægre af hammerslået sterlingsølv. Samt bæger af hammerslået sølv. F. Hingelberg m.fl. Vægt ca. 197 g. 20. årh. H. 5,5. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Det ene bæger graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag