Charles Louis Eugène Signoret (f. Marseille 1867, d. 1932)
Solnedgang over havet. Sign. Ch. Signoret. Olie på lærred. 55×72.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 618, 1996 nr. 5, afbildet s. 14.
Mindre reparationer/lapper på bagsiden samt retoucheringer. Krakeleringer. Behov for rensning.
13 bud
107749 | ||
884722 (Autobud) | ||
836085 | ||
884722 (Autobud) | ||
836085 | ||
884722 (Autobud) | ||
836085 | ||
884722 | ||
855127 (Autobud) | ||
884722 | ||
855127 (Autobud) | ||
884722 | ||
855127 |