2415/743
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med orange spættet glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 21.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nogle glasurbobler.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud