12023/​96

Dansk senempire ramme af udskåret og forgyldt træ. 19.årh.s første halvdel. Rammemål 36,5×32. Lysmål 24,5×20,2.

Afslag og skrammer, ellers alm. aldersrelateret patina.

Kunst, antikviteter & design, 4. juni 2020

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

10 bud

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
950 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
500 DKK