2024/543
Dansk møbeldesign
Et par sideborde af palisander med indlæg af aluminium. 1960'erne. H. 52. L. 57. B. 37. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Det ene ben med afslag.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag