2024/​543

Dansk møbeldesign

Et par sideborde af palisander med indlæg af aluminium. 1960'erne. H. 52. L. 57. B. 37. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Det ene ben med afslag.

Moderne kunst og design, 9. juni 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK