Et par russiske prismekroner med stal af forgyldt bronze og messing, begge med vaser af turkisblåt glas og behængt med prismer. 19. årh. H. 80. Diam. 54. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Russisk kunst og ikoner, 9. juni 2017