2438/291
Kinesisk panel af rød lak, delvist forgyldt og dekoreret med paladsscene og ornamentik. 19.-20. årh. H. 98. B. 65.
Synlige samlinger. Buer let. Nogle ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag