S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Fiskekoner og handlende ved Gammel Strand. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 71×91.
Mindre krakeleringer. Mindre trykmærke fra blændramme. Lærredet bør strammes let op.
906696 |