2132/874
Dansk møbeldesign
Sofabord af teak. Udført hos Anton Kildeberg. 1960'erne. H. 50. L. 124. B. 74.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og mindre vandskjolder.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag