1705/9055
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“INRI”. Sign. Sven Dalsgaard, 1986. Pen og vandfarve på papir. Lysmål 27×20,5.
Proveniens: Journalist Viggo Torstenssons private samling.
Undersøgt i ramme. Mindre håndteringsmærker.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
12 bud