2008/​511

Per Weiss (f. Melby 1953, d. 2023)

Gulvkrukke af stentøj med indridsede snoniger i relief. Dekoreret med blå, brunsort og hvid glasur. Indvendigt med blåsort glasur. Stemplet monogram. Unik. H. 64.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK

26.000 DKK
(Autobud) 25.000 DKK
25.000 DKK
(Autobud) 24.000 DKK
23.000 DKK
21.000 DKK
20.000 DKK