2427/504
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Christiansborg”. Ringkrone af messing med syv blus. Skærme af matglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 90.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Ramme med reparation/svejsning. Ophængstråde mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering