2005/70
Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindballe 1863, d. Gentofte 1943)
Parti fra Skagen med et dækket bord i en have. Sign. Gyde Petersen. Olie på lærred. 45×64.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag