Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Parti fra Ved Stranden i København med to kvinder, der har søgt ly for regnen. I baggrunden Christiansborg Slotskirke. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 33,5×22.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020