2204/190
Nikolaus Christopher Matthes, stil, 19. årh. (f. 1729, d. 1796)
Opstilling med skaller. Usigneret. Olie på lærred. 30,5×40,5.
Mindre retoucheringer og reparationer. Krakeleringer og nogle enkelte afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
25 bud