2437/880
Ejner Larsen (f. 1917, d. 1987)
Aksel Bender Madsen (f. 1916, d. 2000)
Et par stole med stel af teak. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos snedkermester Willy Beck. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Defekt skind og polstring.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag