11947/43
Kinesisk kamferkiste af rigt udskåret træ, prydet med fugle, træer og blomster, beslag af messing. 20. årh. H. 55. L. 80. D. 60.
Kunst, antikviteter & design, 21. november 2019
Vurdering
Hammerslag