2203/998
Christian Pedersen-Bellinge (f. Bellinge Mark, Fyn 1897, d. 1984)
Høstlandskab med en pige. Sign. Chr. P. Bellinge, 1946. Olie på lærred. 59×67,5.
Slitagemærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
15 bud