2119/279
Samling diverse dele sølv, bestående af Dansk Empire kandisskål med blå glasindsats, mester Bendix Johan Schnee, København 1807, otte ej tilhørende skeer; Spansk kandisskkål med stamme i form af svane; Tysk kandisskål med vinranker og facceteret glasindsats; dansk empire form strøbøsse samt bonbonniere. 19.-20. årh. Vægt 1534 g. H. 12–16 cm. (5)
Almindelig brugspatina, herunder buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag