2102/187
Theodor Philipsen (f. København 1840, d. sst. 1920)
Morgensol i kostalden. Usigneret. Pastel på papir. Lysmål 36×41,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 465, 1984 nr. 296.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud