11942/29
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Østerlars rundkirke. Sign. Oluf Høst, 51, nr. 354/360. Håndkoloreret litografi. Lysmål 57×74. Rammemål 74×90.
Passepartout er gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag
34 bud