2103/604
Jørgen Larsen (f. København 1925, d. sst. 2006)
“Murfragment”, 1985. Sign. Sign. Jørgen Larsen 1985. Olie på lærred. 49×38.
Original stand.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag