1310/1598
Kasserolle af sølv med stjerthank, ej tilhørende låg. Svenning Pedersen. Københavns bymærke 1934. Vægt 500 gr. H. 11 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 7. marts 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||