2004/​84

Tre ornamenter af grøn jade, udskåret i form af drager. Vægt ca. 5650 gr. L. 33–52. (3)

Proveniens: Hidrørende fra Prins Henriks samling.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med enkelte afslag og revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag