320/12
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4”. Pendel af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Tvangssalg, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud