2116/854
Dansk møbeldesign
Reolsystem af teak med tre justerbare hylder, et skuffemodul med opbevaring samt et skab med skydelåger. Skab: H. 44. L. 80. D. 43., Hylder: L. 79,5. D. 20/30. Skuffemodul: H. 22. L. 80. D. 45. Skinner: H. 123. (9)
Seks metalstave af 14 cm., Fem af 8 cm. To hyldebøjler af 29 cm samt fire af 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skinner varierer en smule i højden.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud