2103/​1104

Diamantring af 18 kt. delvist forgyldt hvidguld prydet med oval brillantslebet Fancy Yellow diamant på ca. 1.05 ct. omkranset af talrige baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: River (D-E). Klarhed: IF-VVS. B. ca. 1,3 cm. Str. ca. 53.

Slibekvalitet: Triple Excellent-cut. Hearts & Arrows.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker og Fashion, 20. januar 2021

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

60.000–75.000 kr.

Hammerslag

0 kr.