Foto endnu ikke klar
891/93
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Gl. Strand med Nikolaj kirkes tårn i baggrunden. Sign. Ole Ring. Olie på masonit. 27×35.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag