1739/​875

Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)

“Satelit”. Pendel af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 35.

Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre kanthakker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 26. september 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK