1739/875
Vilhelm Wohlert (f. 1920, d. 2007)
“Satelit”. Pendel af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 35.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre kanthakker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag