1343/1515
Thailandsk buddha af forgyldt og patineret bronze, knælende i tilbedende stilling. Tidlig 20. årh. H. 77 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud