2049/​217

Kaffeservice af hammerslået sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål, flødekande og sættebakke. Københavns bymærke 1919. Vægt 1156 g. H. 9–23 cm. L. 33 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
1.000 DKK