2049/217
Kaffeservice af hammerslået sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål, flødekande og sættebakke. Københavns bymærke 1919. Vægt 1156 g. H. 9–23 cm. L. 33 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag