1950/407
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med damper i høj sø. Sign. Vilh. Bille 91. Olie på lærred. 28,5×52.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag