2439/1570
Kinesisk asiet af powderblue glaseret porcelæn med forgyldt dekoration, svejfet fane. Kangxi 1662–1722. Diam. 15,5 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Aldersrelaterede spor.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||