1920/1556
Tysk pokal af glas, slebet med fugl og tre unger samt tekst “aus den Tod das leben”, balusterformet luftfyldt stilk på rundt fodstykke med ombukket rand. 18. årh. H. 23 cm.
Almindelig brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud