2008/50
Rococo hjørneskab af bemalet og guldstafferet træ, svanehalsformet top, front med to vitrinelåger og to fyldningslåger. 18. årh. H. 221. B. 97. D. 51.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist omlavet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag