2034/11
Fransk kaminur af indlagt rød skildpadde og messing i Boulle stil, beslag af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 61. B. 29. D. 15.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud