1819/​868
Peter Ulstrup Hansen: Norsk vinterlandskab med sneklædte fjelde og hytte. Sign. Ulstrup-H. Olie på lærred. 101×147.

Be­skriv­el­se

Norsk vinterlandskab med sneklædte fjelde og hytte. Sign. Ulstrup-H. Olie på lærred. 101×147.

Krakeleringer. Behov for rensning.

Moderne kunst og design, 8. maj 2018

Moderne malerier

Kunstner

Peter Ulstrup Hansen (f. Klint, Ods Herred 1876, d. Lyngby 1943)

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

Budhistorik

105 kr.
100 kr.