Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“L'Ecuyère”, 1960. Tryksign. Picasso, 21.4.60. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Lysmål 54×67.
Litteratur: Bloch 999.
Undersøgt i ramme. Syrepletter. Papiret er let gulnet. Løs i ramme.