1950/116
Almue armstol af bemalet fyrretræ, sæde betrukket med søgræs. 19. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag